Skidserie deltävling 4 – Bygdeå

6 mars, 2016 | Kategori: Skidserie 2016 | Leave a comment

Fjärde deltävlingen kördes i Bygdeå. Nedan hittar ni resultatet från tävlingen.


Resultatet är hämtat från NDSK webbsida:

Klass Namn   Tid Placering
         
D0-5 Vega Malmen RIK 08:15 1
  Svea Sundström RIK 11:00 2
  Rut Johansson IKK 11:49 3
  Henny Andersson SSK 13:23 4
  Ebba Jonsson Ikk 15:14 5
  Freja Rönnlund IKK 17:24 6
  My Timgren BGOIF 18:05 7
  Svea Lindgren IFKÅ 21:14 8
         
D6 Holly Vesterlund BSK 04:33 1
  Hilma Sjölund BGOIF 05:08 2
  Vendela Jonsson IKK 05:46 3
  Tove Normark IKK 06:35 4
  Hilma Andersson SSK 06:36 5
  Ebba Isberg NDSK 06:43 6
  Ottilia Stefansson NIF 09:19 7
  Emmy Lindgren IFKÅ 12:35 8
  Astrid Sejdel RIK 12:53 9
         
         
D7 Irma Bjurdamm NDSK 05:30 1
  Alicia Brömster BGOIF 05:38 2
         
D8 Emilia Jonssdotter IKK 04:12 1
  Elise Jonsson IKK 04:21 2
  Novalie Andersson IKK 05:56 3
  Elsa Ahnqvist NDSK 06:21 4
  Lovis Ivarsson BGOIF 06:26 5
         
D9 Matilda Lundgren NDSK 08:09 1
  Ebba Eklund NDSK 08:39 2
  Agnes Wiklund NDSK 10:07 3
  Maja West BGOIF 11:50 4
  Iris Sundström RIK 11:53 5
         
D10 Rut Bjurdamm NDSK 08:46 1
  Tilde Ivarsson BGOIF 09:44 2
  Ella Lindmark NDSK 10:47 3
         
D11 Wilma Jonsson RIK 08:05 1
  Tea Wiklund NDSK 08:31 2
  Ellen Linden SSk 13:53 3
         
D12 Moa Elvinsson Bgoif 13:35 1
  Frida Lindmark NDSK 16:09 2
         
D14 Selma Jonsdotter IKK 12:48 1
         
D19 5 km Elisabeth Eklund NDSK 23:07 1
  Mia Holmström NDSK 25:27 2
         
H0-5 Vidar Sandberg Nysätra 11:19 1
  Olle Rönnlund Botsamark 15:25 2
  Ville Andersson RIK 18:55 3
  William Lindberg RIK 19:47 4
  Gustav Rönnlund IKK 26:39 5
         
H6 Arvid Engström NDSK 03:59 1
  Calle Eklund NDSK 04:04 2
  Malte Engström NDSK 04:05 3
  Hjalmar Eriksson BSk 05:34 4
         
H7 William Rönnlund Botsmark 04:21 1
  Arvid Jonsson  IKK 04:31 2
  Ted Lindmark NDSK 05:00 3
  Elliot Lindberg RIK 13:02 4
         
H8 Gustav Vesterlund BSK 03:14 1
  Leo Lindgren BSK 03:26 2
  Oskar Jonsson NDSK 03:36 3
  Sixten Johansson IKK 04:12 4
  Klas Sundström RIK 04:29 5
  William Jonsson RIK 04:44 6
         
H9 Gustav Hallöf NDSK 08:50 1
  Ossian Lindgren BSK 09:01 2
  Samuel Ottosson BGOIF 09:46 3
  Sixten Eriksson BSK 10:30 4
  Teodor Stefansson NIF 16:57 5
  Neo Harrinen SSK 17:58 6
         
H10 Viktor Jonsson RIK 08:18 1
  Noah Viklund RIK 08:18 1
  Arvid Asplund NDSK 08:55 2
  Melker Brömster BGOIF 09:06 3
  Alvin Hedman RIK 09:15 4
  Helmer Sjölund BGOIF 09:57 5
         
H11 Melker Lindgren BSK 06:37 1
  Casper Rönnlund Botsmark 06:58 2
  Erik Lundgren NDSK 07:52 3
  Arthur Ahnqvist NDSK 11:41 4
         
H12 Filip Hallöf NDSK 13:00 1
  Arvid Jonsson NDSK 13:35 2
  Hugo Jonsson  IKK 13:52 3
  Edwin Jonson  BGOIF 16:15 4
         
H16 Gustav Jonsson IKK 24:40 1
         
H19 5 km Johan Vesterlund BSK 20:37 1
         
H19 10 km Patrik Jonsson NDSK 31:30 1
  Jörgen Andersson BGOIF 37:55 2

 

 

Klubb Tävlande Motion Total
RIK 13 3 16
NDSK 24 10 34
IKK 14 9 23
BSK 8 3 11
SSK 4 2 6
Bgoif 12 8 20
Botsmark 3    
Burträsk      
Jalles TC      
Nysätra IF 3    
IFKÅ 2    
Total 83 35 118

Comments are closed.